Radhost

Luhačovice je populární lázeňské město ve Zlínském kraji v České republice. Okolí Luhačovic nabízí různé turistické cíle a atrakce. Zde je několik tipů na zajímavá místa, která byste mohl/a navštívit:

  1. Zlín(25km): významné průmyslové, obchodní a kulturní centrum Východní Moravy, ojedinělý funkcionalistický vzhled díky dlouholetému působení obuvnické firmy Baťa.

  2. Vizovice(20km): barokní zámek, výroba slivovice, tradiční Vizovické pečivo, doporučujeme každoroční srpnové Trnkobraní.

  3. Pustevny: Pustevny jsou horské sedlo a rekreační oblast v Beskydech, vzdálené přibližně 40 km od Luhačovic. Jsou známé svou lidovou architekturou ve stylu valašské dřevostavby. Můžete si zde prohlédnout známý hotel Maměnka, který je postaven ve tvaru hradu, a také si vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu.

  4. Buchlov: Hrad Buchlov se nachází v blízkosti obce Buchlovice, asi 30 km od Luhačovic. Je to jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů v České republice. Můžete si prohlédnout rozlehlé hradní nádvoří, věže a také expozice věnované historii hradu. V Buchlovicích se nachází barokní zámek s rozsáhlým parkem.

  5. Zlínský zámek Lešná: Tento zámek se nachází v areálu ZOO Lešná, která je asi 25 km od Luhačovic. Můžete si prohlédnout krásně restaurované pokoje zámku a také navštívit ZOO, kde můžete vidět různá zvířata z celého světa.

  6. Rožnov pod Radhoštěm (60km): nejstarší skanzen v Evropě, Valašské muzeum v přírodě s originálními dřevěnými stavbami z 18.století.

  7. Velehrad (43km): nejvýznamější poutní místo na Moravě s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie, v roce 1990 místo navštívil papež Jan Pavel II.

  8. Modrá (41km): historický Archeoskanzen, expozice Živá voda

  9. Baťův kanál: historická vodní cesta, pravidelné plavby na výletních lodích, celou délku lemuje 80km cyklostezky.

To jsou jen některé z turistických cílů v okolí Luhačovic. Můžete si také vychutnat krásné přírodní scenérie, procházky po okolních lesích a výlety do dalších blízkých měst, jako je například Uherské Hradiště.